قوانین سایت

 

ضوابط و قوانین کاما

آنچه در زیر به عنوان ضوابط و قوانین استفاده از سایت کاما آمده است، در مجموعه وب سایت و اپلیکیشن کاما اعمال می‌شود. در نظر داشته باشید که کلیه ضوابط و قوانین کاما منطبق با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران، قوانین تجارت الکترونیک ، زیر نظر مرکز توسعه تجارت الکترونیکی(اینماد) و مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال است. شما به عنوان عضو یا  کاربر مجموعه، با استفاده از کاما در نخستین گام، کلیه قوانین زیر را پذیرفته‌اید و موظف به رعایت قوانین هستید.

 

شرایط ثبت آگهی ملک در کاما

آگهی دهندگان (کلیه شخصیت های حقیقی و حقوقی) با ثبت آگهی ملک در کاما تایید می کنند که آگهیشان شامل مواردی که در ذیل آورده می شوند نخواهد بود. به منظور تسهیل و تسریع فرایند تایید و انتشار آگهی ها،کاما می تواند در مواردی بر اساس قوانین ، متن یا عنوان آگهی شما را به طور جزئی تغییر دهد.

 1. مغایرت با قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران و عرف جامعه.
 2. ناقض حریم شخصی افراد.
 3. هرگونه توهین به ادیان رسمی کشور،آداب ،رسوم،قومیتها،لهجه و گویش های مختلف.
 4. استفاده از عبارت ها و کلمات مغایر با هنجارها و عفت عمومی جامعه و اخلاق حسنه.
 5. استفاده در جهت مقاصد یا منافع نامشروع.
 6. ایجاد داده در راستای سوء استفاده به هر نحو و عنوان ولو با نشر آگهی ظاهری منطبق با مضامین کاما.
 7. استفاده از اشعار و تبلیغات اغراق آمیز و مبالغه در توضیحات.
 8. استفاده ابزاری از تصاویر اشخاص در آگهی،تصاویر بی ارتباط با آگهی و درج لوگو بجای عکس فایل مورد نظر در آگهی ملک .
 9. هر نوع آگهی و خبر پراکنی سیاسی،اجتماعی یا مذهبی که جنبه تجاری نداشته باشد.
 10.  درج مکرر آگهی های یکسان،حتی با عناوین متفاوت.
 11.  وجود جملات نادرست از نظر املایی یا نگارشی و ...
 12.  عدم درج قیمت کل ملک در آگهی ملک  و یا درج قیمتهای غیر واقعی و اشتباه که قیمت معامله را مشخص نکرده باشد.
 13.  ثبت اطلاعات اشتباه در توضیحات آگهی ملک  که ممکن است باعث عدم شفافیت آگهی و گمراهی بازدیدکنندگان آگهی گردد.
 14.  هرگونه سواستفاده از شماره تلفن همراه یا نشانی پست الکترونیکی دیگران پیگرد قانونی دارد و آگهی دهنده مسئول آن تلقی شده و کاما در این مورد هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

 

شرایط مشاهده و استفاده از آگهی‌ها

هرگونه استفاده از کاما به معنی پذیرفتن شرایط مندرج در این سایت است. کاما هیچ توافقی با کاربران خارج از این شرایط ندارد. شرایط زیر مربوط به کسانی است که به هر شکلی از آگهی‌های منتشر شده‌ کاما استفاده می‌کنند.

 1. تلاش کاما، نشر آگهی‌ها با اطلاعات صحیح و درست است اما نمی‌تواند صحت آگهی‌ها را تضمین نماید و هیچ‌گونه تعهد یا مسئولیتی در قبال آگهی‌ها برعهده نمی‌گیرد.
 2. مسئولیت استفاده از آگهی‌های این سایت بر عهده شماست و کاما هیچ تعهدى در قبال خسارات مستقیم، اتفاقى، تبعى، غیرمستقیم و کیفرى، ناشى از دسترسى و استفاده شما از این سایت ندارد.
 3. کاما هیچ قرارداد، تعهدنامه یا سندی را با آگهی‌دهندگان حقیقی یا حقوقی منعقد نمی‌کند. کاربرانِ کاما در هر لحظه قادر به ویرایش آگهی خود هستند، بنابراین کاما، هیچ‌گونه مسئولیتی را در قبال هر نوع آگهی درج شده در سایت نمی‌پذیرد و صرفاً مطالب درج شده توسط کاربران را نمایش می‌دهد.
 4. مسئولیت استفاده از هرگونه متن، پیام، توضیح، اطلاعات، عکس، مشخصات تماس و موارد مشابه که به کاما ارسال می‌شود یا در آن قرار می‌گیرد، شامل بازتولید، افشاء، مخابره، نشر و پخش آن بر عهده فرستنده اطلاعات است.
 5. کاما مختار است هر گونه پیام، آگهی یا عکسی که به این سایت ارسال می‌کنید یا هر حساب کاربری و اطلاعات دیگری که مربوط به شما یا ایجاد شده توسط شما باشد را هر زمانی و به هر شکلی که ضروری بداند حذف نماید.
 6. مسئولیت هر لینک، مطلب و ادعایی مربوط به کاما که به واسطه‌اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر در سایت، بلاگ یا شبکه‌های اجتماعی و باقی رسانه‌ها منتشر می‌شود، با خود این افراد است و کاما مسئولیتی در قبال آنها ندارد.
 7. آگهی‌های کاما با هزینه‌گردانندگان سایت جمع‌آوری، نظارت، مرتب‌سازی و توزیع شده است و حق حذف آگهی‌ها در هر زمان به ارسال‌کننده آگهی داده شده است. استفاده کننده از کاما حق کپی‌برداری از اطلاعات آگهی‌دهنده، نوشتار و تصاویر آگهی‌های ارسال شده به کاما را چه به شکل دستی و یا خودکار نخواهد داشت و انجام این موارد پیگرد قانونی دارد.
 8. قوانین جمهوری اسلامی ایران بر تعبیر، تفسیر، اجرا و تأثیر این توافق‌نامه حاکم خواهند بود.

 

اختلافات قانونی

گروه کاما تعهدی برای تأیید آگهی هایی که اعضای سایت منتشر می کنند، ندارد. کاما تنها بین جویندگان ملک،مالکین، مشاورین املاک و بنگاه های املاک ارتباط ایجاد می کند و مسئولیت هیچ ضرر یا هزینه ای را که به هر طریق از معامله ملک ناشی می شود، بر عهده نمی گیرد. همچنین به توافق طرفین(هر سه طرف) در صورت بروز مشکل بین کاما، کاربران، مشاورین املاک و بنگاه های املاک مساله یا اختلاف به موسسه بین المللی حقوقی و داوری صدای منادی دادخواه به شماره ثبت 2298 و شناسه ملی 14007843134 به آدرس قم بلوار بوعلی پلاک 137  به شماره تلفن 32911365 به عنوان داور مرضی الطرفین ارجاع و طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران حل و فصل و ضمن این توافق طرفین مذکور با سلب حق اعتراض نسبت به رای داوری صادره،  رای صادره را از قطعی  اعلام مینمایند.

 

علایم تجاری و کپی رایت

عضو کاما  می‌تواند از اطلاعات سایت برای استفاده شخصی رونوشت تهیه کرده یا آن را ذخیره، چاپ ، فکس یا به شخص مورد نظر خود ایمیل کند اما حق استفاده از اطلاعات کاما  بدون ذکر منبع را ندارد. همچنین اعضا متعهد می شوند که از اطلاعات کاما  از طریق غیر قانونی و با روشی که به زیان کاما  باشد، استفاده نکرده و به غلط خود را وابسته به شخص یا نهاد خاص معرفی نکنند. همچنین اعضا متعهد می‌شوند که شخص ثالثی را به انجام اقداماتی که در ضوابط و قوانین کاما  منع شده، تشویق نکنند. طبق قوانین کاما  اعضای سایت موافقت می‌کنند که اطلاعات پنل مدیریتی خود را در اختیار افرادی غیر از نمایندگان خود قرار ندهند. اعضا می‌توانند لینک سایت شخصی خود را بر روی کاما  منتشر کنند ، اماموافقت می کنند که لینک وب سایت شخص ثالث یا کاربران دیگری را که تحت نظارت کاما  نیست در صفحه کاربری خود قرار ندهند.

 

قوانین مربوط به بلاگ کاما

کاما  برای برقراری ارتباط بهتر با مشاورین املاک، مصاحبه و گزارشاتی را بر روی بخش بلاگ خود در زمینه املاک و مشکلات صنفی منتشر می کند.استفاده از مطالب مندرج در این بخش با ذکر منبع بلامانع است.  نکته مهم اینکه قوانین مندرج در این صفحه در طول زمان قابل تغییر است، این تغییر در همین صفحه درج و به روزرسانی می‌شود. مسئولیت مطالعه و آگاهی از این تغییرات برعهده کاربران است.

 

شرایط استفاده از امکانات ارتباطی

کاما برخی امکانات ارتباطی از قبیل چت را با هدف تسهیل ارتباطات، کاهش مزاحمت‌ها و افزایش معاملات ارائه می‌کند. صحبت‌های کاربران صرفاً باید مربوط به آگهی خاص و در خصوص ارائه و یا دریافت خدمات مورد اشاره باشد. کاما  برای ایجاد محیطی ایمن برای معاملات، ضمن ذخیره‌سازی اطلاعات ارتباطی و تحلیل خودکار آنها، بر اساس یافته‌های هوش مصنوعی، پیشنهادات و خدماتی را بر روی ابزارهای ارتباطی خود ارائه می‌کند. لذا لازم به یادآوری است که بر خلاف محیط‌های ارتباطی دیگر که مشمول استانداردهای حریم شخصی است، ارتباطات روی کاما صرفاً باید مربوط به معاملات باشد و کاما برای ایجاد محیطی ایمن و جلوگیری از سوءاستفاده و مزاحمت، بر روی این ابزارها ممکن است در صورت لزوم، نظارت ماشینی یا انسانی صورت دهد.