کاما یا به عبارتی "کارشناسان املاک مجازی ایران" اولین و تنها برند بنگاه املاک به روش "کارشناس محور" در صنعت املاک و مستغلات ایران می باشد. کاما به دنبال ارائه خدمات خرید، فروش و اجاره املاک و مستغلات به خریداران، فروشندگان، موجران، مستأجران، تیم های املاک و کارشناسان املاک است.
کاما برترین بنگاه املاک کارشناس محور و نوآور در صنعت املاک و مستغلات به‌عنوان یک پشتیبان برای کارشناسان املاک و تیم‌های املاک فعالیت می‌کند. ما از زمانی که این مجموعه را راه‌اندازی کردیم به دنبال ایجاد یک رابطه عادلانه با سود متقابل با کارشناسان خود بوده‌ایم این رابطه موجب ایجاد یک ساختار منحصربه‌فرد و راهکارهای ویژه جهت انجام کار به روش بسیار متفاوت و ساده شده است
قبل از ظهور اینترنت و فضای مجازی و افزایش تأثیر آن بر فرآیندهای کسب‌وکار املاک و مستغلات، بنگاه املاک صحنه را کنترل می‌کرد. اگر مصرف کننده می‌خواست خرید یا فروش کند، به سراغ بنگاه‌های املاک محلی می‌رفت چرا که آن‌ها دروازه دسترسی به همه اطلاعات بودند. به این روش کسب‌وکار در املاک، مدل کسب‌وکار "بنگاه محور" می‌گویند. در روش‌های قبل صاحب بنگاه همه را کنترل می‌کرد و کارشناسان برای صاحب بنگاه کار می‌کردند تا قسمت کمی از کمیسیون را به‌دست آورند.
در حال حاضر، با افزایش حضور اینترنت و فضای مجازی در کسب و کار املاک، الگوها و فرآیندهای کاری شغل املاک هم دچار تغییرات گسترده‌ای شده است. این بدان معنا است که اکنون یک خریدار یا فروشنده می‌تواند به‌جای مراجعه به بنگاه، مستقیماً با کارشناس املاک ارتباط برقرار کند. این تغییر جهت باعث ایجاد مدل " کارشناس محور" گردید. در این مدل، عامل نیروی محرک در رشد کسب‌وکار، کارشناسان هستند و نقش بنگاه‌دار از تمرکز و کنترل گسترده بر روی همه چیز به نقش‌های مدیریتی و تمرکز بر روی جذب نیروهایی که کسب‌وکار خود را شخصاً هدایت می‌کنند، تغییر کرد.
در مدل بنگاه محور که بیشتر در جهان سوم و ایران شایع است، بخش اعظم درآمد منحصر به صاحب بنگاه است. کارشناسان فعال در بنگاه‌ها، بیشترین زحمت را کشیده و کمترین درآمد را دارند و همچنین بیشترین جوابگویی را باید به مدیر بنگاه داشته باشند.
در مدل کارشناس محور که مدل جدیدتری است و با استفاده از اینترنت به صورت شبکه‌ای فعالیت می کند، بنگاه با محوریت کارشناسان شکل می‌گیرد. در این شبکه، برخلاف بنگاه‌های سنتی به دلیل نبود مدیران بالاسری و کاهش هزینه‌های بنگاه، سهم اعظم کمیسیون متعلق به کارشناسان شبکه است.
ما در املاک کاما سرویس‌هایی را در بستر اینترنت برای کارشناسان خود فراهم نموده‌ایم تا کارشناسان بتوانند با استفاده از آن‌ها در هر کجا و در هر زمانی و به هر شکلی که بخواهند فعالیت‌های حرفه‌ای خود را انجام دهند. دیگر لازم نیست در یک فضای فیزیکی به نام بنگاه حضور داشته باشید، بلکه می‌توانید همانند اکثر کشورهای دنیا، کلیه فعالیت‌های خود را به صورت غیرحضوری و با استفاده از ابزارهای فناورانه در هر زمان و مکان و به هر شکل دلخواهی انجام دهید . انعطاف در انجام کار، هر موقع، هر کجا، به هر شکل که شما دوست داشته باشید