1- قوانین سایت کاما

آنچه در زیر به عنوان ضوابط و قوانین استفاده از سایت کاما آمده است، در مجموعه وبسایت و اپلیکیشن کاما اعمال می‌شود. در نظر داشته باشید که کلیه ضوابط و قوانین کاما منطبق با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران، قوانین تجارت الکترونیک، زیر نظر مرکز توسعه تجارت الکترونیکی(اینماد) و مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال است. شما به عنوان عضو یا کاربر مجموعه، با استفاده از سایت کاما در نخستین گام، کلیه قوانین زیر را پذیرفته‌اید و موظف به رعایت قوانین هستید.

آگهی دهندگان (کلیه شخصیت های حقیقی و حقوقی) با ثبت آگهی ملک در سایت کاما تایید می‌کنند که آگهی‌شان شامل مواردی که در ذیل آورده می‌شوند نخواهد بود. به منظور تسهیل و تسریع فرایند تایید و انتشار آگهی‌ها، سایت کاما می‌تواند در مواردی بر اساس قوانین، متن یا عنوان آگهی شما را به طور جزئی تغییر دهد.

 1. مغایرت با قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران و عرف جامعه
 2. ناقض حریم شخصی افراد
 3. هرگونه توهین به ادیان رسمی کشور، آداب، رسوم، قومیت‌ها، لهجه و گویش های مختلف
 4. استفاده از عبارت‌ها و کلمات مغایر با هنجارها و عفت عمومی جامعه و اخلاق حسنه
 5. استفاده در جهت مقاصد یا منافع نامشروع
 6. ایجاد داده در راستای سوء استفاده به هر نحو و عنوان ولو با نشر آگهی ظاهری منطبق با مضامین کاما
 7. استفاده از اشعار و تبلیغات اغراق آمیز و مبالغه در توضیحات
 8. استفاده ابزاری از تصاویر اشخاص در آگهی، تصاویر بی‌ارتباط با آگهی و درج لوگو بجای عکس فایل مورد نظر در آگهی ملک
 9. هر نوع آگهی و خبر پراکنی سیاسی،اجتماعی یا مذهبی که جنبه تجاری نداشته باشد
 10. درج مکرر آگهی‌های یکسان، حتی با عناوین متفاوت
 11. وجود جملات نادرست از نظر املایی یا نگارشی و ...
 12. عدم درج قیمت کل ملک در آگهی ملک و یا درج قیمت‌های غیرواقعی و اشتباه که قیمت ملک را مشخص نکرده باشد
 13. ثبت اطلاعات اشتباه در توضیحات آگهی ملک که ممکن است باعث عدم شفافیت آگهی و گمراهی بازدیدکنندگان آگهی گردد
 14. هرگونه سواستفاده از شماره تلفن همراه یا نشانی پست الکترونیکی دیگران پیگرد قانونی دارد و آگهی دهنده مسئول آن تلقی شده و کاما در این مورد هیچ گونه مسئولیتی ندارد

هرگونه استفاده از سایت کاما به معنی پذیرفتن شرایط مندرج در این سایت است. کاما هیچ توافقی با کاربران خارج از این شرایط ندارد. شرایط زیر مربوط به کسانی است که به هر شکلی از آگهی‌های منتشر شده‌ کاما استفاده می‌کنند.

 1. تلاش سایت کاما، نشر آگهی‌ها با اطلاعات صحیح و درست است اما نمی‌تواند صحت آگهی‌ها را تضمین نماید و هیچ‌گونه تعهد یا مسئولیتی در قبال آگهی‌ها برعهده نمی‌گیرد.
 2. مسئولیت استفاده از آگهی‌های این سایت بر عهده شماست و کاما هیچ تعهدى در قبال خسارات مستقیم، اتفاقى، تبعى، غیرمستقیم و کیفرى، ناشى از دسترسى و استفاده شما از این سایت را ندارد.
 3. کاما هیچ قرارداد، تعهدنامه یا سندی را با آگهی‌دهندگان حقیقی یا حقوقی منعقد نمی‌کند. کاربرانِ کاما در هر لحظه قادر به ویرایش آگهی خود هستند، بنابراین کاما، هیچ‌گونه مسئولیتی را در قبال هر نوع آگهی درج شده در سایت نمی‌پذیرد و صرفاً مطالب درج شده توسط کاربران را نمایش می‌دهد.
 4. مسئولیت استفاده از هرگونه متن، پیام، توضیح، اطلاعات، عکس، مشخصات تماس و موارد مشابه که به کاما ارسال می‌شود یا در آن قرار می‌گیرد، شامل بازتولید، افشاء، مخابره، نشر و پخش آن بر عهده فرستنده اطلاعات است.
 5. کاما مختار است هر گونه پیام، آگهی یا عکسی که به این سایت ارسال می‌کنید یا هر حساب کاربری و اطلاعات دیگری که مربوط به شما یا ایجاد شده توسط شما باشد را هر زمانی و به هر شکلی که ضروری بداند حذف نماید.
 6. مسئولیت هر لینک، مطلب و ادعایی مربوط به کاما که به واسطه ‌اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر در سایت کاما، مجله کاما یا شبکه‌های اجتماعی و باقی رسانه‌ها منتشر می‌شود، با خود این افراد است و کاما مسئولیتی در قبال آن‌ها ندارد.
 7. آگهی‌های سایت کاما با هزینه گردانندگان سایت جمع‌آوری، نظارت، مرتب سازی و توزیع شده است و حق حذف آگهی‌ها در هر زمان به ارسال‌کننده آگهی داده شده است. استفاده کننده از سایت کاما حق کپی‌برداری از اطلاعات آگهی‌دهنده، نوشتار و تصاویر آگهی‌های ارسال شده به کاما را چه به شکل دستی و یا خودکار نخواهد داشت و انجام این موارد پیگرد قانونی دارد.
 8. قوانین جمهوری اسلامی ایران بر تعبیر، تفسیر، اجرا و تأثیر این توافق‌نامه حاکم خواهند بود.

سایت کاما تعهدی برای تأیید آگهی‌هایی که اعضای سایت منتشر می‌کنند ندارد. سایت کاما تنها بین جویندگان ملک، مالکین، مشاورین املاک و بنگاه های املاک ارتباط ایجاد می‌کند و مسئولیت هیچ ضرر یا هزینه‌ای را که به هر طریق از معامله ملک ناشی می‌شود، بر عهده نمی‌گیرد. همچنین به توافق طرفین(هر سه طرف) در صورت بروز مشکل بین کاما، کاربران، مشاورین املاک و بنگاه‌های املاک، حل مساله یا اختلاف به موسسه بین‌المللی حقوقی و داوری صدای منادی دادخواه به شماره ثبت 2298 و شناسه ملی 14007843134 به آدرس قم بلوار بوعلی پلاک 137 به شماره تلفن 32911365 به عنوان داور مرضی‌الطرفین ارجاع و و ضمن این توافق طرفین مذکور با سلب حق اعتراض نسبت به رای داوری صادره، رای صادره را از قطعی اعلام می‌نمایند.

عضو کاما می‌تواند از اطلاعات سایت برای استفاده شخصی رونوشت تهیه کرده یا آن را ذخیره، چاپ، فکس یا به شخص مورد نظر خود ایمیل کند اما حق استفاده از اطلاعات کاما بدون ذکر منبع را ندارد. همچنین اعضا متعهد می‌شوند که از اطلاعات کاما از طریق غیر قانونی و با روشی که به زیان کاما باشد، استفاده نکرده و به غلط خود را وابسته به شخص یا نهاد خاص معرفی نکنند. همچنین اعضا متعهد می‌شوند که شخص ثالثی را به انجام اقداماتی که در ضوابط و قوانین کاما منع شده، تشویق نکنند. طبق قوانین کاما اعضای سایت موافقت می‌کنند که اطلاعات پنل مدیریتی خود را در اختیار افرادی غیر از نمایندگان خود قرار ندهند. اعضا می‌توانند لینک سایت شخصی خود را بر روی کاما منتشر کنند ، اما موافقت می‌کنند که لینک وبسایت شخص ثالث یا کاربران دیگری را که تحت نظارت کاما نیست در صفحه کاربری خود قرار ندهند.

کاما برای برقراری ارتباط بهتر با مشاورین املاک، اخبار، گزارشات، مصاحبه، مقالات(در انواع قالب متنی، تصویری، صوتی و گرافیکی)را بر روی مجله کاما در زمینه صنعت املاک و مشکلات صنفی این صنعت منتشر می‌کند. استفاده از مطالب مندرج در این بخش با ذکر منبع بلامانع است. نکته مهم اینکه قوانین مندرج در این صفحه در طول زمان قابل تغییر است، این تغییر در همین صفحه درج و به روزرسانی می‌شود. مسئولیت مطالعه و آگاهی از این تغییرات برعهده کاربران است.

سایت کاما برخی امکانات ارتباطی از قبیل چت را با هدف تسهیل ارتباطات، کاهش مزاحمت‌ها و افزایش معاملات ارائه می‌کند.صحبت‌های کاربران صرفاً باید مربوط به آگهی خاص و در خصوص ارائه و یا دریافت خدمات مورد اشاره باشد. کاما برای ایجاد محیطی ایمن برای معاملات، ضمن ذخیره‌سازی اطلاعات ارتباطی و تحلیل خودکار آن‌ها، بر اساس یافته‌های هوش مصنوعی، پیشنهادات و خدماتی را بر روی ابزارهای ارتباطی خود ارائه می‌کند. لذا لازم به یادآوری است که بر خلاف محیط‌های ارتباطی دیگر که مشمول استانداردهای حریم شخصی است، ارتباطات روی کاما صرفاً باید مربوط به معاملات باشد و کاما برای ایجاد محیطی ایمن و جلوگیری از سوءاستفاده و مزاحمت، بر روی این ابزارها ممکن است در صورت لزوم، نظارت ماشینی یا انسانی صورت دهد.

2- قوانین و مقررات کارشناسان کاما

 1. قوانین و مقررات سایت کاما، که در بالا اشاره شده است، برای کارشناسان کاما نیز جاری است.
 2. تمام قوانینی که ذکر خواهند شد مربوط به سایت کارشناسان املاک مجازی ایران (کاما) که از آدرس www.ekama.ir قابل دسترس است خواهد بود و ارتباطی با شرکت های همنام ندارد.
 3. عضویت در کاما رایگان است.
 4. فعالیت به عنوان بازاریاب کاما رایگان است. مادامی که کارشناس فعال کاما باشید، از کارشناسان و شعبات فعال دعوت شده خود امتیاز سیستمی خواهید داشت.
 5. انجام قرارداد تنها با شعب منتخب کاما مجاز می‌باشد و در صورت انجام قرارداد خارج از شعب منتخب و بروز هرگونه مشکل، هیچگونه پیگیری توسط کاما انجام نخواهد شد.
 6. شعبات منتخب کاما پس از گذراندن مصاحبه‌های اولیه و در صورت داشتن صلاحیت و مجوزات قانونی در سایت کاما قابل نمایش هستند.
 7. در صورت هرگونه اختلاف قانونی بین شعبات، کارشناسان و کاما، موسسه بین‌المللی حقوقی و داوری صدای منادی دادخواه به شماره ثبت 2298 و شناسه ملی 14007843134 به آدرس قم بلوار بوعلی پلاک 137 به شماره تلفن 32911365 رای نهایی را صادر خواهد کرد.
 8. رای صادره توسط داور اشاره شده در بند فوق طبق توافق طرفین قطعی بوده و طرفین حق هر گونه اعتراض را از خود سلب و ساقط نمودند.
 9. کاما این حق را دارد در صورت رعایت نکردن هر یک از قوانین مذکور، کارشناس را غیرفعال کرده و در صورت صلاحدید اجازه فعالیت مجدد را به او ندهد.
 10. در زمان غیرفعال شدن کارشناس، درآمدهای ناشی از امتیازات سیستمی به ایشان تعلق نمی گیرد. همچنین پروفایل کارشناس غیرفعال در صفحه جستجوی کارشناسان، غیر قابل نمایش خواهد شد.
 11. کارشناسان میتوانند در هر زمان که بخواهند با مکاتبه با پشتیبانی کاما ، پروفایل کاربری خود را در سایت کاما حذف کنند.

3- قوانین و مقررات مدیران شعب و شعبات

 1. قوانین و مقررات سایت کاما و قوانین و مقررات کارشناسان برای مدیران شعب نیز جاری است.
 2. تمام قوانینی که ذکر خواهند شد مربوط به سایت کارشناسان املاک مجازی ایران (کاما) که از آدرس www.ekama.ir قابل دسترس است خواهد بود و ارتباطی با شرکت های هم‌نام ندارد.
 3. ارسال فرم ثبت نام اولیه در سایت به معنی ثبت نام نهایی نبوده و نیازمند قبولی در مصاحبه و سپردن ضمانت می‌باشد.
 4. شعب املاک متقاضی همکاری با کاما، پس از ارسال فرم و قبولی در مصاحبه میتوانند به عنوان شعب کاما در سایت فعالیت کنند.
 5. شعبه همکار کاما موظف به همکاری با کارشناسانی است که از طریق سایت کاما، فرم درخواست نشست قرارداد فرستاده و قبلا با مدیر شعبه هماهنگی کرده باشد، می‌باشد.
 6. مدیر شعبه موظف است تمام کمیسیون دریافتی از محل قرارداد(قولنامه) را بلافاصله پس از دریافت آن، مطابق با روش اعلامی از طرف کاما به حساب کاما واریز نماید
 7. مدیر شعبه موظف است پس از انجام نشست قولنامه، نتیجه نشست را در سایت کاما اطلاع داده و در صورت انجام قولنامه فرم گزارش قولنامه را ارسال نماید.
 8. هرگونه مغایرت در فرم گزارش قولنامه ارسالی توسط کارشناس و شعبه، توسط واحد حقوقی کاما پیگیری خواهد شد و در صورت عدم حصول نتیجه، مراتب به موسسه بین المللی حقوقی و داوری صدای منادی دادخواه به شماره ثبت 2298 و شناسه ملی 14007843134 به آدرس قم بلوار بوعلی پلاک 137 به شماره تلفن 32911365ارسال خواهد شد.
 9. کاما این حق را برای خود محفوظ می‌دارد تا هر شعبه‌ای که قوانین مذکور را رعایت ننماید غیرفعال کرده و پروفایل ایشان را در سایت نمایش ندهد.